Познати се судиите за Ел Класико

Претстојната пресметка помеѓу Реал Мадрид и Барселона му е доверена на Цезар Сото Градо. Популарното „Ел Класико“ е на 21 април, недела, во 22100 часот.

Хозе Марија Санчез Мартинез ќе биде одговорен за ВАР системот.

Цезар Сото Градо беше ВАР судија на натпреварот помеѓу Реал Мадрид и Барселона за Суперкупот на Шпанија, кој заврши 4:1 за „кралскиот клуб“.

Реал Мадрид води на табелата во Ла Лига со 78 бодови, додека Барселона е втора со осум бода помалку.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО