Uncategorized

Првиот човек на МОК, Димевски со груби навреди кон своите противници

Претседателот на Македонскиот олимписки комитет (МОК), Даниел Димевски, со крајно непримерни зборови, како и со други дисквалификации му се обраќа на ...

Серија А : Удинезе казнет со еден натпревар без публика поради навредите на Маињан

Удинезе ќе мора да одигра еден натпревар зад затворени врати затоа што голманот на Милан и на Франција, Мајк Маињан, беше расистички навредуван минати...

Франција – Шведска, четврто полуфинале по ред

Франција и Шведска ќе играат во полуфиналето на Европското првенство (EП) во ракомет во Германија, четврти пат по ред на големите настани од 2021 годи...
НАЈНОВО