Познати играчите што ќе ги пропуштат осминафиналните мечеви на ЕП

Играчите кои добија по две опомени во групната фаза ќе ги пропуштат осминафиналните натпревари на ЕП кои почнуваат во сабота, 29 јуни, со мечот Швајцарија – Италија во Берлин, од 18 часот.

На мечот Швајцарија – Италија ќе паузираат двајца играчи, Силван Видмер (Швајцарија) и Рикардо Калафиори (Италија). На дуелот Германија – Данска исто така двајца ќе бидат на трибините, Џонатан Та (Германија) и Мортен Хјулманд (Данска).

Шпанија – Грузија (Анзор Меквабишвили, Грузија); Португалија – Словенија (Ерик Јанжа, Словенија); Романија – Холандија (Никусор Банку, Романија); Австрија – Турција (Патрик Вимер, Австрија, односно Хакан Чалханоглу и Самет Акајдин, Турција).

 

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО