Порзингис ќе игра на првиот финален меч со Далас

Бостон ќе биде посилен за Кристапс Порзингис, кој се очекува да игра во првиот натпревар од финалето на НБА против Далас.

Центарот од Бостон одржал неколку тренинзи во последните денови и се очекува да се врати на теренот во првиот натпревар од финалната серија против Далас, пренесува инсајдерот Шамс Чаранија.

Финалната серија започнува во четврток, 6-ти јуни.

Инаку, Порзингис беше надвор од терените од 29 април поради повреда на потколеницата.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО