Покетино: Мислиме само на мечот што доаѓа

Фудбалерите на Челзи во текот на викендот ги очекува мечот со Барнли во рамките на 30-то коло во Премиер Лигата. Нивниот , тренер, Маурисио Покетино, очекува сигурна победа.

– Не можеме да планираме далеку. Треба да победиме, тоа е најважно а потоа ќе размислуваме за наредниот меч. Мислам дека треба да пронајдеме баланс во нашата игра – вели Аргентинецот.

– Се работи за донесување правилни одлуки кога ќе го избереме нашиот стартен состав или стратегија за секој натпревар – рече Покетино, цитиран од „Football.London“.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО