Јунајтед сака размена на играчи со „старата дама“

Англискиот фудбалски состав, Манчестер Јунајтед, планира да му го понуди Мејсон Гринвуд на Јуве за да го добие дефанзивецот, Бремер. Напаѓачот на „црвените ѓаволи“
имаше непријатности во приватниот живот и беше обвинет за сексуална злоупотреба.

Тој нема шанси да се врати во Англија откако ќе му заврши позајмицата во Хетафе.

Токму од таа причина, тимот од „Олд Трафорд“ сака да се ослободи од Гринвуд и
во исто време да си обезбеди одличен играч во дефанзивата.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО