Покетино ги сруши „неговите“: Челси подобар на „Стемфорд Бриџ“ против Тотенхем

Челси вечерва на „Стемфорд Бриџ“ го доби лондонското дерби, добивајки го Тотенхем со 2:0.

На оваа средба имаше измешани емоции кај Маурисио Покетино, кој сега како тренер на Челси, успеа да оствари победа против својот поранешен клуб Тотенхем.

„Сините“ на оваа средба победија со 2:0, со головите на Чалоба и Џексон, за нови три бода, со кои сега котираат на 8. позиција со 51 освоен бод.

По нерешеното претходното коло против Астон Вила, на Челси вечерва очајно му требаше победа за самодокажување и задоволување на домашната публика.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО