Пепе не доби понуда да остане во Турција

Фудбалерот на Трабзон, Николас Пепе, во текот на летото ќе си замине од турскиот состав. 28-годишниот репрезентативец на Брег Слонова Коска ќе го одработи договорот и како слободен фудбалер ќе бара нов тим .

 

Тој сака да остане во европскиот фудбал иако за неговите услуги се заинтересирани неколку екипи од Блискиот Исток. Пепе во сезонава одигра 19 натпревари со ефект од пет голови.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО