Што ќе се случува со Рафиња?

Шпанскиот состав Барселона има намера да се раздели со Рафиња. 27-годишниот фудбалер остана без агент во изминатото лето кога спортскиот директор на Барселона, Деко, престана да го застапува.

 

Бразилецот барем засега не планира да ангажира нов агент што може да ги искомпликува работите. Во медиумите се почесто се шпекулира дека за Рафиња се заинтерсирани повеќе екипи од Саудиска Арабија.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО