Олимпијакос се засили со еден од најдобрите во Евролигата

Грчкиот кошаркарски гигант Олимпијакос официјално објави дека се засилува со Американецот Кинан Еванс, кој потпиша тригодишен договор со оваа екипа

Еванс доаѓа во Пиреа од редовите на Жалгирис и се очекува да биде големо засилување за ростерот на Јоргос Барцокас..

Минатата сезона во Евролигата Еванс имаше просек од 17,3 поени, 3,9 асистенции и 2,8 скокови.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО