Облак: Имавме среќа во пенал серијата

Голманот на Атлетико Мадрид, Јан Облак, со двете успешни интервенции во пенал рулетот на вчерашниот меч со Интер, беше еден од најзаслужните за пласманот на шпанскиот тим во четвртфиналето во Лигата на шампиони (ЛШ) .

– Отсекогаш сум велел дека и со пеналите треба да имаш среќа затоа што треба да го избереш вистинскиот агол. Треба да ја запреш топката, но ако противникот шутира совршено, не можеш ништо. Атмосферата беше фантастична, нашите навивачи беа совршени, потенцираше пресреќниот Облак.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО