Несекојдневна ситуација: Мареј три пати бараше челинџ – и три пати беше во право! (ВИДЕО)

Британскиот тенисер Енди Мареј имаше несекојдневна ситуација за време на натпреварот против Денис Шаповалов во Дубаи.

Шампионот од 2017 година го загуби почетниот сет, за на стартот од вториот да бара во три последователни поени челинџ.

Контроверзниот момент се случи во првиот гем од вториот сет. Мареј прво го проверуваше својот сервис, а другите два обиди да види дали е во право кај едно сомнително движење на топката која ја испрати Шаповалов.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО