НБА лига: Лејкерс тргнуваат по ѕвездата на Кливленд

Големата ѕвезда на Кливленд кавалирс, Донован Мичел, стана главна трансфер цел на Лос Анџелес лејкерс. Според информациите на инсајдерот на магазинот „Атлетик“, Буха, „езерџиите“ сериозно размислуваат за доведување на Мичел и полека да го заокружат ростерот со шампионски квалитет и амбиции.

Мичел беше главна ѕвезда на Кливленд на 10-те плеј-оф натпревари сезонава, со просек од 29,6 поени, 5,4 скока и 4,7 асистенции. Кливленд се пласираше во полуфиналето на плеј-офот на Истокот, каде што загуби од Бостон селтикс, 1:4.

 

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО