НБА лига: Детроит ги проби сите граници, постави нов анти-рекорд

На последниот домашен натпревар, Детроит пистонс го урнаа анти-рекордот во клупската историја по бројот на порази во една сезона. Тимот на тренерот Монти Вилијамс синоќа загуби од Чикаго со 105:127, за историски 67. пораз.

За Детроит сезонава е полоша и од онаа во 1979/80-та кога завршија со 16 победи и 66 порази. До крајот Пистонс имаат уште два натпревара и можат евентуално да стигнат до 15 победи, што повторно ќе биде полошо од онаа очајна 79/80 сезона.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО