Нарди со една единствена формулација го опиша мега триумфот над Ѓоковиќ

Италијанскиот тенисер Лука Нарди смета дека направил вистинско чудо на Индијан Велс, добивајки го Новак Ѓоковиќ во 3. коло.

Моментално 123-от играч на АТП рангирањето, стана првиот среќен губитник, но и најслаб рангиран тенисер кој го победил Новак Ѓоковиќ на турнирот од серијата 1000.

– Мислам дека пред оваа вечер никој немаше слушнато за мене. Се надевам дека публиката уживаше во играта, среќен сум и задоволен.

Пред четири недели Лука Нарди беше поразен од 462. тенисер во светот, а сега замислете, го победи првиот, тоа е рамно на чудо.

– Не знам како се случи ова, навистина не знам. Мислам дека ова е рамно на чудо, имам 20 години и сум повеќе од 100 позиции рангиран зад него, а сега го победив, лудило, порача возбудениот Лука Нарди.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО