На пат кон Индијан Велс – Новак Ѓоковиќ го сретна големиот ривал и се пофали со „селфи“

Новак Ѓоковиќ деновиве ќе биде дел од Мастерс турнирот во Индијан Велс, а на пат до калифорниската пустина, го сретна најголемиот ривал, Рафаел Надал.

Средбата беше искористена за неизбежно „селфи“, кое го објавија на социјалните мрежи, со статус „Одлично друштво на пат за Америка“, што им се допадна на фановите на двајцата тенисери.

Тие двајца досега имаат одиграно 59 меѓусебни средби, што е рекорд на АТП. Новак Ѓоковиќ води минимално во пресметката (30:29), но од поодамна не се ниво само по себе, бидејки Надал е надвор од тотална форма.

Несомнено дека овие двајца освен што се големи ривали на терен, се и големи пријатели во приватниот живот, а тоа го докажаа на последната фотографија.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Novak Djokovic (@djokernole)

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО