Мурињо ја засилува Рома со фудбалер на Јувентус

Според пишувањата во италијанскиот печат, најновото засилување на Рома ќе биде младиот фудбалер Дан Хајсен.

Станува збор за играч на Јувентус, момче кое има само 18 години и ќе биде на позајмица до крајот на сезоната.

Причината е што има проблеми со повреди во Рома, Смолинг не се враќа наскоро, Ндика е на Африканскиот куп на нации, па Мурињо е во големи проблеми.

Покрај сето тоа, за Рома има и буџетски лимит, само 2 милиони евра имаат право да потрошат до крајот на преодниот рок, вклучувајќи го и буџетот за плата, па ова е идеално сценарио за нив.

Овој фудбалер безмалку ја финализираше својата позајмица во Фросиноне, но сега Рома се појави и има добри шанси да го промени курсот.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО