Модриќ има спротивно мислење од Мбапе

Ветеранот во редовите на Хрватска, Лука Модриќ, се осврна на изјавата на Килијан Мбапе дека Европското првенство е потежок турнир од Мундијалот.

-Најдобрите репрезентации од Европа се натпреваруваат на Евро но, на Светското првенство играат тимови како што се Аргентина, Бразил, Уругвај и Чилеспоред мене, светското првенство е потешко – изјави Хрватот.

Неговата земја на тековниот шампионат ќе игра со Италија, Албанија и Шпанија.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО