Гундога потвди дека нема повреда

Фудбалерот, Илкај Гундоган, кој доби непријатен удар на вчерашниот меч со Шкотска на стартот на ЕП во Германија, вели дека се чувствува добро.

– Глуждот е во ред, ништо сериозно. Само еден силен удар – изјавил репрезентативецот на „панцирите“ за локалните медиуми.

Ќе потсетиме дека во финишот на првиот дел дефанзивецот на шкотската репрезентација Рајан Портеус имаше груб страт врз Гундоган по што заработи црвен картон а домаќинот доби пенал. Германија на крајот славеше со 5:1.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО