Минимален триумф на Олимпијакос, Штурм убедлив против Слован

Молде, Олимпијакос и Штурм стекнаа предност по првите плејоф натпревари во Конференциската лига.

Олимпијакос минимално славеше во дуелот со Ференцварош. Њединствениот гол го постигна Ел Каби во 83.минита. На клупата на Олимпијакос во Конференциската лига дебитираше Хосе Луис Мендилибар, кој минатата сезона со Севилја ја освои Лига Европа.

 

Унион Сен Жалоа одигра 2:2 со Ајнтрахт и покрај тоа што гостите од Германија имаа водство од 0:2.

Молде против Легија водеше 2:0, на крајот славеше победа 3:2. Штурм во Грац убедливо славеше против Слован Братислава 4:1.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО