Минаур му „врати“ на Синер преку социјалните мрежи

Тенисерот од Австралија, Алекс де Минаур, го коментираше седмиот пораз од Јаник Синер во нивните пресметки на АТП турнирите. Италијанецот славеше со 2-0 во големото финале во Холандија а потоа се огласи на социјалните мрежи.

На тоа реагираше поразениот Де Минаур кој ја коментираше фотографијата на Синер по финалето во Ротердам кога по седми пат во седум меча загуби од италијанскиот тенисер. „Не ми се допаѓаш😂“, напиша Де Минаур.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО