Диого Жота два месеци надвор од терените

Фудбалерот на Ливерпул, Диого Жота, кој беше изнесен на носилки на мечот со Брентфорд, имал среќа и избегнал потешка повреда, велат последните информации од Англија.

Крилниот напаѓач на „црвените“ има само помало оштетување на вкрстените лигаменти на левото колено. Тоа значи дека интернационалецот од Португалија ќе биде надвор од терените околу два месеца. Тој нема да игра во финалето на Лига Купот против Челзи закажано за 25 февруари

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО