Милан го сака Лукаку на заем?

Милан ги обнови контактите со Челси за Ромелу Лукаку. Како што пишува „Газета дело Спорт“, Белгиецот би можел да биде вистинскиот избор за нова „деветка“ кај „росонерите“, откако постои опасност да пропадне шансата Милан да го ангажира Холанѓанецот Циркзи од Болоња.

По играњето на заем во Рома лани, Лукаку ќе мора да се врати во англискиот клуб, но најверојатно нема да остане во редовите на „сините“ под водство на новиот менаџер, Енцо Мареска.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО