Милан го продава Мајк Мењан

Милан доколку во летниот преоден рок добие понуда која ги задоволува барањата на клупските челници ќе го продаде голманот Мајк Мењан.

Мењан е прв голман на Милан, стандарден е француски репрезентативец, но според медиумите во Италија, клупските челници не се задоволни од неговите настапи оваа сезона.

Италијанците тврдат дека доколку Мењан замине од клубот на неговото место ќе дојде
Микеле Ди Грегорио, голманот кој во моментов настапува за Монца и е еден од најдобрите во Серија А.

За овој 26-годишен голман е заинтересиран и Јувентус.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО