Месина: Не најдовме алтернатива за играчите што заминаа

Тренерот, Еторе Месина, вели дека заминувањето на кошаркарите Родригез и Дилејни, влијаеле на слабите партии на Милан во претходните сезони. Италијанците во 2021 година последен пат играа на фајнал-фор во Евро-лигата.

-Милан не ја заврши работата по заминувањето на Родригез и Дилејни кои го напуштија тимот од различни причини“ – рече Месина и се осврна и на ситуацијата со ангажманот на ѕвездата, Никола Миротиќ. „Адаптацијата на супер-ѕвезда на нивото на Миротиќ се покажа тешко. Да се надеваме дека тоа нема да се повтори во последната фаза од сезоната, истакна тренерот на Милан.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО