Мбапе е попопуларен во Шпанија отколку во Франција!

Според резултатите од истражувањето спроведено од „Одокса“ (Odoxa), големи 74 отсто од испитаниците од Шпанија и 66 отсто од Франција, позитивно се изјасниле за Килијан Мбапе, фудбалерот на ПСЖ.

Во истовреме, 53 отсто од испитаниците Французи го прогласија напаѓачот за најдобар играч на денешницата, а во Шпанија 49 отсто од испитаниците се согласија со тоа изјава. Повеќето учесници во истражувањето веруваат дека Мбапе ќе му се приклучи на Реал Мадрид.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО