Кин го критикува Тен Хаг: Тој гледа нешто што јас не гледам!

Легендарниот капитен на Манчестер јунајтед, Рој Кин, го критикуваше оптимизмот на менаџерот на Јунајтед, Ерик тен Хаг, по мечот со Ливерпул (2:2).

– Изгледа дека испил неколку чаши вино по натпреварот. Не знам, изгледаше многу весело, очигледно е дека гледа нешто што јас не го гледам. Манчестер јунајтед игра како како мал клуб и не ми е јасно како ќе победуваат. Сега се борат со Астон вила и со Тотенхем за 4 и 5 место и губат од нив. Затоа, не го делам неговиот оптимизам, изјави поранешниот играч од средниот ред на Манчестер јунајтед.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО