Мартинез игра во фантастична форма

Сите работиме многу добро заедно, среќен сум но, мораме да продолжиме така бидејќи се уште не е готово“ – изјави напаѓачот на Интер, Лаутаро Мартинез по убедливата победата на теренот на Лече (4:0).

Триумфот ни значи многу. Покажуваме вистинска конзистентност и играме одличен фудбал. Среќен сум и од нашите резултати но, се уште ништо не сме постигнале. Ќе се стремам кон рекордот [за голови во сезона] – потенцираше Аргентинецот.

„Нероаѕурите“ се сигурни лидери во Серија А додека во Лигата на шампионите ги чека реваншот во фазата на елиминации против Атлетико Мадрид на кој ќе бранат предност од 1:0 обезбедена на првата средба во Италија.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО