Марселино Торал е најдобар тренер за месец март во Ла Лига

Ла Лига го одреди најдобриот тренер на шпанското првенство во месец март. Станува збор за главниот тренер на Виљареал, Марселино Торал.
Според официјалниот сајт на Ла Лига , меѓу претендентите за титулата тренер на месецот се најдоа и тренерот на Барселона Чави и Карло Анчелоти (Реал Мадрид).
Виљареал во март одигра три натпревари во шпанското првенство во кои оствари три победи со гол разлика +6 (9:3).
Натпреварите на Виљареал во Ла Лига во март:
03.03.2024. Виљареал – Гранада 5:1
10.03.2024. Бетис – Виљареал 2:3
17.03.2024. Виљареал – Валенсија 1:0.
Марселино Торал (58) го презеде Виљареал во ноември минатата година. По 29 кола во шпанското првенство, тимот се наоѓа на 9. место на табелата со 38 бодови.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО