Македонскиот репрезентативец Итан Хап номиниран за МВП на колото

Новиот Американец во кошаркарската репрезентација на Македонија,Итан Хап имаше одлично деби на стартот од квалификациите за Европското првенство.

Натпреварот против Естонија во кој Македонија не одигра лошо и во голем дел од натпреварот имаше предност тој го заврши со дабл-дабл учинок од 18 поени, 10 скока и четири блокади.

Неговиот индекс е трет највисоко во првото коло од квалификациите за ЕП.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО