Магдебург го договори првото засилување за следната сезона

Ново име во Магдебург ќе биде повремениот репрезентативен на Германија, Тим Зечел, кој настапува на позицијата кружен напаѓач.

Двете страни се договорија на соработка, која ќе биде со важност од три сезони, односно до 30 јуни, 2027 година.

27-годишниот ракометар на почетокот на неговата кариера го носеше дресот на младинскиот тим на Магдебург.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО