Лука Модриќ ќе биде новиот капитен на Реал

Реал Мадрид ќе има нов капитен по заминувањето на Начо Фернандез. Вчера беше објавено дека дефанзивецот го затворил трансферот во саудискиот клуб Ал-Кадисија.

Новинарот Мигел Анхел Дијаз, објави дека во сезоната 2024/25 капитенската лента во Реал (М) ќе ја носи играчот од средниот ред Лука Модриќ. Заменик капитен ќе биде дефанзивецот Даниел Карвахал.

Следни во низата се Лукас Васкез, Федерико Валверде, Тибо Куртоа и Винисиус Жуниор.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО