Дешамп: Мбапе е се подобар, се навикнува на маската

Дидие Дешамп проговори за закрепнувањето на Килијан Мбапе по повредата на носот. Напаѓачот на Реал Мадрид го скрши носот на мечот со Австрија (1:0) на ЕП 2024 и сега тренира со маска.

– За настап на Мбапе треба да почекаме. Засега се оди како што треба, се опоравува од ударот. Има хематом кој секој ден е се помал. Се навикнува на маската, која малку му го менува погледот. Но добро е, изјави Дешамп.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО