Лос Анџелес го објави потпишувањето на Оливие Жиру

Екипата на Лос Анџелес, која игра во МЛС, го објави потписот со 37-годишниот напаѓач Оливие Жиру, кој ќе ја заврши сезоната со Милан. Ова го пренесува официјалниот профил на клубот на социјалната мрежа Х.

Се нагласува дека Жиру потпишал договор до 2025 година со опција за продолжување на уште една година. Да потсетиме, оваа сезона францускиот напаѓач учествуваше на 45 натпревари на сите турнири, на кои постигна 16 гола и девет асистенции.

Според информациите објавени на порталот Трансфермаркт, пазарната вредност на фудбалерот е 4 милиони евра. По 12 натпревари во МЛС лигата, Лос Анџелес има 18 бодови и е на деветтото место.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО