Линдерс најави дека ќе го напушти Ливерпул

Линдерс кој му е помошник на Јирген Клоп во Ливерпул, одговори на прашањето дали е подготвен да го наследи Германецот и да биде менаџер на „црвените“.

-Не. Да бидам искрен, многу јасно кажав. Кога разговаравме одамна, се ми беше јасно. Се чувствував подобро кога тој [Клоп] рече: „Така нека биде“.

Веќе летото знаевме: „Во ред, доаѓаме до крајот на овој проект. „Клубот ќе најде нов тренер со нови идеи. Најдете го вистинскиот клуб кој е заинтересиран за мене. Сега сум фокусиран на сезонава“ – изјави Линдерс.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО