Леонардо Бонучи заминува во пензија

Фенербахче објави фотографија на која Бонучи држи потпишан дрес во друштво на тренерот и останатите членови на екипата.

– Ми беше задоволство да бидам дел од ова семејство. Се обидов да дадам сè од себе на теренот. Заедно ќе ја водиме последната битка, сакам да ја завршам кариерата со титула, кажа Бонучи.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО