Легендарнниот голман верува во успех

Некогашниот фудбалер на Грузија, Отар Габелија, вели дека дебитантскиот настап на ЕП нема да влијае посебно врз репрезентативците. Тој е уверен дека може да се дојде до позитивен резултат на натпреварот со Турција. Мечот ќе биде одигран утре од 18.00 часот на на стадионот – „Сигнал Идуна Парк“ во Дортмунд.

– Нашите момци првпат учествуваат на голем турнир. Имам чувство дека ќе ги победиме Турците и ќе ремизираме со Чесите. Значајно е малку да се намали притисокот врз момците. Тие се на евро и можат слободно да играат фудбал како што знаат и умеат, без нервоза – рече Габелија.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО