Лазаров: Со Фарски Острови имаме подеднакви шанси за пласман на СП 2025

Македонската ракометна репрезентација во бараж мечот за пласман на СП 2025 година ќе игра против Фарски Острови.

Нашиот селекторот Кирил Лазаров излезе со прв коментар по ждрепката.

-Добивме квалитетен противник кој со квалитетот на играта направи проблеми на сериозни европски селекции на последното Европското првенство.Имаат огромен напредок во сите ракометни категории во последните три-четири години.

Неатрактивна ракометна национална селекција, но многу квалитетна. Имаме време добро да се подготвиме за бараж натпреварот. Очекувам неизвесен дуел на двата натпревари. Имаме подеднакви шанси за пласман на СП 2025, изјави Лазаров за РФМ.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО