Кузма откри детали од разговорот со Вингер

Еден од најдобрите кошаркари на Вашингтон, Кајл Кузма, не сакал да ја искористи можноста                            за да му биде партнер на неверојатниот, Лука Дончиќ, во екипата на Далас во НБА конкуренцијата.

Играчот на „Визардс“ откри дека на таа тема имал разговор со претседателот   на клубот и дека            одлуката била негова. „Мајкл Вингер ми ја покажа понудата, очигледно не сакајќи да донесе одлука                    ме пушти тоа да го направам.Ме праша што сакам да правам и јас му реков дека                                                      сакам да останам“ – изјавил Кузма.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО