Куп на Македонија: Познати полуфиналните двојки

Во просториите на Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) денеска беа одредени полуфиналните двојки во Купот на Македонија.

Воска ќе игра со „специјалистот“ во најмасовното клупско натпреварување, Македонија Ѓорче Петров, а во второто полуфинале ќе се сретнат Шкупи и Тиквеш.

Првите мечеви ќе се играат на 3-ти, а реваншите се на 17-ти април. Финалето треба да се одигра на 22 мај.

 

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО