Кошмарен старт за Партизан во „Арена“: 0-16 по пет минути игра

Кошаркарите на Партизан катастрофално го почнаа вечерашниот натпревар против Макаби во Белград, иако имаат преку 20 000 навивачи како поддршка.

Иако „гробарите“ уште од самитостарт беа на висина на задачата, тоа не го испратија нивните пулени, кои само по 5-6 минути игра, верувале или не, на домашен терен имаа 0-16 погубна серија.

Потоа успеаја да се консолидираат и да се вратат во игра, но Макаби беше уште подобар и еден период гостите од Израел дојдоа до предност од 35:13. Во моментов имаат скор пред полувремето од 42:20.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО