Конор Галагер би можел да замине во Тотенхем

24-годишниот играч од средниот ред на Челзи, Конор Галагер, кој има договор до летото во 2025 година, може да замине во редовите на Тотенхем. Според –„ The Telegraph, тренерот Анже Постекоглу, е фан на играчот од средниот ред и верува дека тој совршен ќе одговара на неговиот стил на игра во Тотенхем.
Конор во сезонава одигра 23 натпревари во Премиер лигата на кои постигна 2 гола 
и имаше 4 асистенции.Неговата трансферна вредност е околу 50 милиони евра.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО