Бензема вторпат по ред беше изоставен од составот на Ал Итихад

Францускиот голгетер во Ал Итихад, Карим Бензема, не е пријавен за мечот со Навбахор на 15 февруари во рамките на 1/8-финалето на азиската Лига на шампиони. Според прописите, еден тим може да пријави максимум од 5 странски играчи. Тренерот на саудискиот клуб
се одлучи за Ахмед Хегази, Нголо Канте, Фабињо, Ромарињо и Абдеразак Амдала. 36-годишниот напаѓач претходно имаше одредени недоразбирања со тренерот и мораше да пропушти дел од натпреварите.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО