Клоп: Слот може да ме побара кога сака

Германскиот фудбалски стратег, Јирген Клоп, кој летово си замина од кормилото на Ливерпул, проговори за неговата замена Арне Слот. Холанѓанецот го напушти составот на Феенорд и одлучи да се пресели на –„Енфилд“.

-Тој е навистина добар тренер. Арне го има мојот број, може да се јави но, мислам дека нема да има таква потреба – изјави Клоп. „Црвените“ последната сезона во Премиер-лигата ја завршија на третото место со што си обезбедија виза за Лигата на шампионите.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО