Кралевите“ ќе се жалат на искулувањето на Белингем

Лидерот во шпанската Ла Лига, Реал Мадрид, ќе поднесе жалба за црвениот картон на Џуд Белингам, добиен на крајот на вчерашниот меч со Валенсија во Примера Дивизион.

Англичанецот доби жолт картон по последниот свиреж поради неговата реакција откако судијата го заврши натпреварот пред голот за „белите“. Тоа значи дека Белингем мора да го пропушти домашниот натпревар на Реал Мадрид против Селта Виго и може да биде суспендиран на повеќе натпревари во зависност од извештајот на судијата Хесус Гил Манзано.

 

 

 

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО