Кире Лазаров: Јас и додека бев играч бев десна рака на сите селектори

Македонската ракометна селекција по настапите на ЕП се врати во нашата држава, а Кире Лазаров вечерва беше гостин во отвореното студио на МТВ.

Кире Лазаров доби прашање дали сега конечно ја увиде разликата помеѓу тоа кога беше ракометар и сега како селектор.

-Кога играв ми лепеа етикети дека ако не постигнам десет гола и не победиме играм слабо. Јас и додека бев активен играч на сите селектори бев десна рака.

Беше прашан и за двоецот Филип Талевски – Филип Кузмановски

-Јас и од двајцата сум задоволен од прикажаното на последниот меч со Швајцарија. Тие мора самите да се изборат со притисокот што го имаат.  Притисокот нема да исчезне, тој ќе биде секогаш, но треба да се носат со него.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО