Касилјас: Добредојде Мбапе, одиме на 16-от пехар!

Легендарниот, трофеен голман на Реал Мадрид, Икер Касилјас, преку социјалните мрежи се осврна на трансферот на напаѓачот, Килијан Мбапе во редовите на „кралскиот клуб“.

– Не знам дали триумфиравме во Лигата на шампиони во саботата или вчера со потпишувањето на договорот со Мбапе. Добредојде во најдобриот клуб на светот, Килијан. Со вас почнува патувањето до 16-от пехар, напиша Касилјас на социјалните мрежи.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО