Карагер: Понекогаш полошиот тим оди понатаму

Мислам дека Реал Мадрид не е подобар тим од Манчестер Сити“, изјави поранешниот фудбалер Џејми Карагер, по вчерашната елиминација на „граѓаните“ во 1 /4 финалето во Лигата на шампионите.

 

– Реал Мадрид најде начин да победи. Сити беше подобар но, Мадрид има нешто посебно. Имаат победнички менталитет и верување дека се најдобриот тим во Европа – вели Карагер. Шпанскиот состав го продолжи патот кон трофејот откако ги елиминираше англичаните оо изведувањето на пенали.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО