Кансело не знае каде ќе игра во наредната сезона

 

Дефанзивецот на Манчестер Сити,Жоао Кансело, кој игра како позајмен во редовите на Барселона, ќе биде ставен на трансфер листата во текот на летото. Бидејќи за потписот на фудбалерот е заинтересиран тимот на Ал –Хилал од Саудиска Арабија, челниците на „граѓаните“ сакаат да ја искористат шансата и да го продадат . Во исто време, Барса сака да го задржи Кансело но, нема намера да му го откупи договорот.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО