Јувентус ќе ги разгледа понудите за Киеза

Раководството на Јувентус летово ќе ги разгледа понудите за Федерико Киеза, но и колку да звучи парадоксално ќе се обиде да го продолжи неговиот договор кој му истекува во 2025 година.

Како што објави денеска „Тутоспорт“, Киеза не е целосно задоволен од статусот во тимот, што покажа и неговата реакција, во саботата против Торино (0:0) кога беше заменет.

Според овој извор, клубот се уште не ги започнал преговорите околу новиот договор, односно двете ги разгледуваат сите опции.

Наводно за услугите на Киеза сериозно биле заинтересирани Ливерпул и Њукасл.

Црно-белите летово ќе мора да го продадат напаѓачот доколку тој одбие да потпише нов договор.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО